Tentokrát hubnu naposledy.

6. dubna 2015 v 21:43 | TheGirl |  Můj příběh
Protože už nechci další měsíc strávit jenom sněním.
Protože už jsem to tolikrát zkoušela.
Protože jsem se tolikrát zklamala.
Protože vím, že tohle nejsem já.
Protože se necítim dobře.
Protože už jsem tomu obětovala tolik.
Protože mne to málem zničilo.
Protože tentokrát půjdu správnou cestou.
Protože to chci udělat pro sebe.
Protože chci, aby ostatní viděli, co dokážu.
Protože chci bejt šťastnější.
Protože mi bude líp.
Protože chci bejt TA holka.
Protože si splním sen.
Protože vím, že to jde!

Ahoj všichni, kdo jste se nějákou náhodou dostali na tenhle blog! :)
Právě jsem ho založila a hodlám na něj pravidelně přispívat. Doufám, že mi budem dobrým pomocníkem při mojí snaze zhubnout a třeba tu časem narazím i na lidi s podobnými záměry :) Budu přidávat moje jídelníčky a pokroky, motivační články a obrázky a vůbec všechno, co se týká hubnutí. Nebude to návod jak zhubnout, ale spíš popis mojí cesty, takovej deníček. Tohle je pro mne dost osobní a citlivý téma, proto rovnou říkam, že se nechystám prozrazovat kdo jsem :)
Ale na úvod bych asi něco prozradit měla, aby jste měli představu, kde a s čím začínam. Začnu rovnou s tím nejhorším - dnešní ráno ručička na váze ukázala 92,5 kg (kill me now), což je nejvíc co sem kdy v životě vážila. A k výšce 177cm jde už o docela slušnou nadváhu. (takže žádná další anorektička, co si jenom chce zvedat ego, haha)
Řikáte si jak jsem se mohla na takovou váhu dostat? Uplně jednoduše, neustálym hubnutím. :D
Narodila jsem se jako pětikilový mimino a už jako dítě jsem měla pořádnou nadváhu, babičky vyvařovaly a mně chutnalo. Takhe jsem se kolem 12ti let dostala při 165 cm na 82kg, což už byl problém, tak jsem byla poslaná do lázní s obezitou, dvakrát. Tím se mi povedlo cca 14kg shodit a ještě jsem vyrostla, takže jsem zhruba od 14ti do 16ti byla docela normální (já jsem si samozřejmě myslela, že jsem pořád nejtluščí na světě (175cm/68kg), ale co bych za to dneska dala :D) Pak jsem šla na gympl a začla celkem dost a pravidelně pít, což se samozřejmě začlo projevovat na váze. Já nemohla psychicky unést, že se vrací moje těžce shazovaný kila a začla jsem zvracet. Někdy jsem zvracela víc, někdy míň, nikdo o tom nevěděl a váha se čtyři roky pohybovala kolem 72kg. Bohužel patřím k těm lidem, kteří ve stresu jedí, takže mi maturita a hádky kvůli ní s přítelem pomohli zpátky na 82kg.. No, abych to zkrátila, za dva roky na vejšce se ani nevim kde (ale jo, vim, chlast, menza, noční jídlo, ..) objevilo dalších asi osm kilo. Následoval po letech rozchod s přítelem, u kterýho jsem jako hlavní důvod viděla to, že sem tlustá a začla jsem zase zvracet, jenže ještě víc než kdy dřív.. Skončila sem na psychiatrii s bulimií.
No, teď už na psychiatrii nechodím, protože mi z toho bylo akorát tak hůř a hubnout chci pořád, zvracet jsem ale celkem přestala. Nemylete si, vím, že to bylo špatně. Dokonce i když si strkáte nad záchodovou mísou prst do krku, víte, že je to špatně. Vlastně jsem na tohle téma celkem odborník, vyzkoušela jsem snad všechny diety o kterejch jste kdy slyšeli. Držela jsem mléčnou dietu, dělenou stravu, Mačingovou, detoxy, tejden bez jídla, zeleninový šťávy atd. atd. ... Neřikám, že nic z toho nefungovalo, ale rozhodně nic z toho nešlo dlouhodobě. Jediný, co kdy mělo smysl byl stravovací systém z lázní, kde sem byla jako dítě.. jíst pravidelně a přiměřeně všechno. Dlouho sem nechtěla uvěřit, že tohle je jediná cesta a pořád jsem hledala nějákej zázrak, jednodušší možnost.. žádná neni, bohužel.
Taakže! Tentokrá a naposledy. Půjdu tou těžkou cestou, tou na dlouho a na hovno :D Zdravý jídlo, pravidelně, přiměřeně a když jednou za čas ulítnu a dam si sladkost, tak se nezbláznim a nepůjdu zvracet. Vím, že to bude těžký, ale taky vím, že to jde a že to za to stojí. Chci zase zažít ten pocit, kdy lidi říkaj jak jsem zhubla a jak mi to sluší. Dost teď sportuju a i při sportu cítim jak se nemůžu unést. Není to jenom rozmar, chci to udělat pro sebe, pro svoje zdraví a napořád. A jestli mě vy v tom chcete podpořit budu jedině ráda! :)
Vím, že tentokrát to dokážu!

Snad Vás to moc nenudilo :)
Přijďte zas.
S láskou Vaše J.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 11. dubna 2015 v 18:30 | Reagovat

"Zdravý jídlo, pravidelně, přiměřeně" - to je moudré, určitě se Ti bude dařit! :-)
Já tedy nehubnu, ale zas sem přijdu nakouknout, protože je to sympatický a pozitivní blog.
Hodně štěstí! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama